تجارت و کسب و کار اینترنتی

در عصر جدید شرکت های اینترنتی با روند تندی در حال پیشرفت و رشد اقتصادی می باشند و می توان برخی از آنها را در سطح شرکت های نفتی پردرآمد دنیا دانست. امروزه بسیاری از کارها با تجارت و کسب و کار اینترنتی نتایج بهتری را کسب می کنند.

از جمله شرکت های مطرح جهان که همگی با آن آشنا هستید: گوگل، یاهو و فیس بوک هستند که حتی نسبت به کارخانه های ابر قدرتی چون کوکاکولا نیز جایگاه بهتری دارند.

ecommerce

اینترنت جایگاه مراجعات حضوری مردم را به خود اختصاص داده است و بیشتر مردم مایلند از طریق اینترنت خرید و فروش های خود را انجام دهند و کارهای بانکی و خدمات دیگر نیز از طریق اینترنت انجام دهند. در کشور ما نیز اینترنت به یک پایگاه اقتصادی جدید تبدیل شده است و در سطح وسیعی فعالیت های اقتصادی مردم را در خود جای داده است. تجارت و کسب و کار اینترنتی امروز نتایج خوبی را به خود اختصاص داده است.

بدیهی است در روزگاری که بیش از نهصد میلیون نفر در سطح دنیا به اینترنت دسترسی دارند تجارت و کسب و کار اینترنتی امری فراگیر باشد، لازم است بدانید کسب و کار اینترنتی عبارت است از فروش محصول و خدمات در اینترنت، شما از طریق این کار می توانید محصولی را که مختص شماست در سطح دنیا معرفی کنید و جالب ترین نکته اینکه از نهصد کاربر اینترنت در سطح جهان حدود هفتاد درصد به طور میانگین هر نود روز یک خرید اینترنتی دارند.

بازار اینترنت هیچ وقت تمام نمی شود و چیزی به نام پایان برای آن وجود ندارد (البته بماند از نیروی خارق العاده بشر که در طی زمان کارهای دور از ذهن زیادی انجام می دهد) زیرا کاربران آن در یک جای محدود متمرکز نیستند و در سراسر زمین پراکنده می باشند و این یعنی همیشه مشتری هست که خرید کند. به شما پیشنهاد می دهیم از محصولات و خدمات خود به صورت تصویری کاتالوگی تهیه کنید و در فضای اینترنت برای کاربرانتان قرار دهید تا کاربران بیشتری را متقاعد به خرید کنید.

!(E-Business) و  (E-Commerce)
متاسفانه این دو مبحث برای تعداد زیادی از مردم بایکدیگر اشتباه گرفته می شود و متوجه تفاوت های آن ها نیستند.برای اینکه دیگر این اشتباه تکرار نشود خوب است به تعریف و کاربرد هرکدام به صورت جداگانه پرداخت و در اینجا ما این کار را برای شما انجام داده ایم.

commerce-and-internet-business
E-Business
این اصطلاح به فعالیت هایی که سطح پیشرفته آن به کاهش هزینه ها و در نتیجه بهبود کارایی سیستم های تجاری و جلوگیری از دوباره کاری مربوط است قلمداد می شود.

commerce and internet business

E-Commerce
این اصطلاح نسبت به اصطلاح قبلی محدودتر می باشد و به عبارتی دیگر زیر مجموعه آن محسوب می شود.