اشتباهات جبران نشدنی در طراحی سایت

اشتباهات جبران نشدنی در طراحی سایت، همانطور که می دانید دلیل بازدید بالا سایت های موفق، تلاش های صاحبان این دسته از سایت ها برای ارائه یک محتوای مناسب می باشد و نه چیزی دیگر. برای اینکه سایت شما نیز شانس بالایی برای تبدیل شدن به یک سایت موفق داشته باشد بایستی یک سری مطالب را در طراحی وب سایتتان رعایت کنید. پس به شما پبشنهاد می کنیم در ادامه این مقاله با ما باشید تا همراه شما خوبان به مشکلاتی که می تواند مانع از پیشروی سایتتان شود بپردازیم و اشتباهات جبران نشدنی در طراحی سایت را مطرح نماییم .

page-cannot-be-found

!PAGE CANNOT BE FOUND:

(نمی توان چنین صفحه را یافت کرد!) ، گمان نمی کنم برای کاربران چیزی دردناک تر از این جمله وجود داشته باشد ، زمانی که  منتظرند نتیجه مورد نظر خود را پس از وارد کردن لینک مشاهده  کنند اما مرورگر اعلام می کند که چنین صفحه ای وجود ندارد! این مشکل تنها ناشی از وجود لینک نصفه و شکسته ایست که در وب سایت شما وجود داشته و تمام عصبانیت کاربر در نهایت از شماست. پس چه بهتر است که از گذاشتن لینک های شکسته در وب سایت خود بپرهیزید تا رضایت کاربرانتان که یک اصل مهم در طراحی سایت می باشد را به همراه داشته باشید. سعی کنید در وب سایت خود چنین صفحاتی را به هیچ عنوان نداشته باشید.

page-under-construction

PAGE UNDER CONSTRUCTION:

یکی دیگر از اشتباهات جبران نشدنی در طراحی سایت گذاشتن لینک صفحه ای که هنوز مراحل ساختش به پایان نرسیده است در وب سایت می باشد و باعث نارضایتی کاربران و از دست رفتن زمان آنها می شود. پس بهتر است که از قرار دادن لینک های این چنینی در سایتتان بپرهیزید تا اینگونه به زمان کاربران هم احترام بگذارید و رضایت آنها را همراه خود داشته باشید.

multiple-pop-ups

MULTIPLE POP UPS:

سایت هایی که تا وارد آنها می  شوی با هجوم پنجره های تبلیغاتی مواجه می شوی! یکی از بیزار کننده ترین اتفاق های ممکن برای کاربران این است که تا وارد یک سایت می شوند با صفحه ای پر از پنجره های تبلیغاتی روبه رو شوند، به صورتی که این پنجره ها مانع دیده شدن محتوای اصلی می شوند. پس چه بهتر است که اگر می خواهید از این پنجره های تبلیغاتی در وب سایتتان به کار ببرید، برای ظاهر شدن آنها زمانی مناسب تعریف کنید و کاربرانتان را از خود راضی نگه دارید. این یکی از اشتباهات جبران نشدنی در طراحی سایت می باشد.

زمینه سیاه:

همانطور که می دانید رنگ سیاه یکی از رنگ هاییست که باعث دلگیری می شود، همچنین به کارگیری این رنگ برای زمینه سایت سبب می شود که محتوای داخل سایت به سختی خوانده شود و این یک امر آزاردهنده برای چشم کاربران است . پس بهتر است تا حد امکان از رنگ مشکی برای زمینه وب سایتتان استفاده نکنید.

متن ناخوانا:

همیشه خود را جای خواننده متن هایی که قرار است در وب سایتتان قرار دهید بگذارید! سایز نامناسب متن ها، نوشته های بلند بی سروته، گزافه گویی و یکسانی مطالب چقدر می تواند خسته کننده باشد؟ پس چه خوب است که سایز و فونت مناسبی برای مطالب خود انتخاب کنید و مفاهیم مهم را با حالت بولد پررنگ کنید.

عکس های بسیار بزرگ:

عکس های بسیار بزرگ یکی از مواردی می باشند که سرعت لود وب سایت شما را پایین می آورند و متاسفانه در اکثر موارد سبب صرف نظر کردن کاربران از وب سایت شما و بستن آن می شود. استفاده از عکس در وب سایت به خودی خود سبب جذابیت وب سایت می شود ، اما نه در صورتی که عکس ها دارای حجم بالایی باشند. پس چه بهتر که به وسیله نرم افزارهایی چون ( فتوشاپ ) حجم عکس ها را پایین بیاورید. تمامی عکسهایی که در وب سایت خود استفاده می کنید با حجم کمتر از ۱۰۰ کیلوبابت و با یک سایز باشد. این امر در سئو تصاویر نیز مهم می باشد.