طراحی سایت با توجه به بازدید سایت

طراحی سایت با توجه به بازدید سایت
Increase Rank Alexa

طراحی سایت با توجه به بازدید سایت، نکته ای که برای خیلی از کاربران سوال پیش می آورد. در طراحی سایت آنچه که بیش از همه بایستی به آن توجه کرد اینست که از چهارچوب اصلی کار دور نشد، به عبارت ساده تر هدف کلی طراحی سایت که انتقال یک محتوا و پیام به کاربران است را فدای برنامه نویسی و زورآزمایی با رقیبان در ظاهر وب سایت و موارد این چنین نکنید.
آنچه مخاطبان شما را بیش از هر چیزی آزار می دهد اینست که وب سایت شما نیاز های آنها را پاسخگو نباشد و به فضایی تبدیل شده باشد پر از مطالب پراکنده که باعث سردرگمی بازدید کنندگان می شود. طراحی سایت با توجه به بازدید سایت به این عناوین مرتبط مرتبط می باشد.

در این مقاله سعی داریم برای شما خوبان، به بررسی طراحی سایت با توجه به بازدید سایت بپردازیم که می توانند برای کاربرانتان آزار دهنده باشند.

۱- موسیقی پیش زمینه

۲- سایز نامناسب فونت مطالب (چه بزرگتراز حد معمول و چه کوچکتر از حد معمول )

۳- قرار دادن لایه ها روی هم و خواننده را در منگنه قرار دادن

۴- پنجره های باز شونده (باز شدن سایتهای مزاحم یا همان Pop-Up)

موسیقی پیش زمینه

مسلما تکرار هر چیز می تواند بسیار آزار دهنده باشد! حال خود را جای بازدید کننده وب سایت خود قرار دهید و در نظر بگیرید یک موسیقی مدام تکرار شود و با هرکلیک و باز شدن صفحه جدید مجدد آغاز گردد، آن هم در صورتی که شما قصد ورود به یک سایت موسیقی را نداشتید و نیاز شما چیز دیگر بوده!! پس اولین توصیه ما اینست: برای اینکه یک فضای آزار دهنده برای کاربرانتان ایجاد نشود از گذاشتن موسیقی پیش زمینه برای وب سایتتان که موضوع آن موسیقی نیست پرهیز کنید. رعایت این نکته به طراحی سایت با توجه به بازدید سایت مرتبط می باشد.

سایز نامناسب فونت مطالب وب سایت

در فضای وب سایت شما، حروف نقش صدایتان را دارند و در قالب کلمات بیانگر منظور شما می باشند، حال لازم است که توجه داشته باشید همانطور که برای انتقال اطلاعات از طریق صوت نیاز به رعایت حد تعادل در میزان صدای شما می باشد، در نوشتار هم بایستی این نکته رعایت شود و حروف محتوای وب سایتتان نه آنقدر بزرگ باشند که حکم فریاد را داشته باشند و نه آنقدر کوچک که نادیده تلقی شوند.

قرار گرفتن لایه ها روی هم

این درست نیست که شما کاربرانتان را برای خواندن یک مطلب در منگنه قرار دهید آن هم در صورتی که آنها هیچ تمایلی نسبت به دانستن آن ندارند و این کار شما می تواند باعث انزجار و آزار آنها شود. اما اگر فکر می کنید یک مطلب شما می تواند به درد کاربران بخورد چه بهتر است که آنها را متقاعد به خواندنش کنید نه اینکه انها را مجبور به دیدن مطالب نمایید. طراحی سایت با توجه به بازدید سایت مساله ای هست که با رعایت این نکات موثر خواهد بود.

پنجره های ظاهرشونده

همانطور که می دانید احتمال بلوکه شدن و فیلتر شدن مطالب توسط مروگرهای بینندگان بدلیل وجود این پنجره ها همیشه وجود دارد و این خیلی دردناک است که کاربران از مشاهده مطالب مهم مورد نظرشان محروم می مانند. پس چه خوب است که از این پنجره ها در وب سایتتان استفاده نکنید و پیام های مهم را در یک بخش خاص از وب سایتتان درج کنید. لازم است بدانید که اخیرا گوگل سایتهایی که از این پنجره های مزاحم استفاده می کنند را مورد جریمه قرار داده است.